fbpx
Przedsiębiorstwa Fair Play dzieciom

Przedsiębiorstwa Fair Play dzieciom

 • 1 czerwca 2023
 • Autor: PFP

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej pozytywnych świąt w roku. To dzień w całości poświęcony najmłodszym członkom rodziny. Dzień, w którym chcemy pokazać naszą miłość, troskę i zadbać o to, aby na dziecięcej twarzy pojawił się uśmiech.

Jednocześnie Dzień Dziecka to czas, w którym my – dorośli wspominamy okres beztroski, pełny nadziei, młodzieńczego zapału i energii. W dorosłym życiu patrzymy na świat już przez pryzmat problemów, codziennych trudów prowadzenia biznesu czy realizacji swoich zadań w pracy, piętrzących się spraw do załatwienia… Często zestresowani nie potrafimy dostrzec żadnych pozytywnych stron danej sytuacji. Odzwierciedlają to dobitnie słowa autora „Małego Księcia” Antoine De Saint-Exupery – Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.

A może warto przypomnieć sobie dziecięcy punkt widzenia? Może stanie się on kluczem do rozwoju nowych pomysłów biznesowych. Pozwoli nam marzyć o kolejnych sukcesach i przyczyni się do wypracowania nieszablonowych rozwiązań. Bardzo często to właśnie od dzieci możemy się wiele nauczyć.

Przedsiębiorstwa Fair Play – Laureaci naszego programu, nie tylko 1 czerwca pamiętają o najmłodszych. Przez cały rok podejmują szereg działań na rzecz dzieci i młodzieży. Pomagają im rozwijać talenty i pasje, wspierają ich leczenie, edukację oraz poszerzają ich horyzonty. Oto kilka przykładów na to, że działalność polskich przedsiębiorstw nie jest skupiona wyłącznie wokół osiągania zysków finansowych. Biznes w duchu fair play odpowiada na potrzeby otoczenia, dba o przyszłe pokolenia i buduje dla nich lepszą przyszłość.

SI-Consulting Sp. z o.o. z Wrocławia (www.si-consulting.pl) angażuje się w pomoc podopiecznym Fundacji „Everest” (chorym dzieciom), Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz Domu Dziecka w Obornikach Śląskich. Firma zachęca pracowników do udziału w akcjach realizowanych przez fundacje pomagające osobom potrzebującym wsparcia. W „Biegu firmowym” wystartowało 8 drużyn 5-osobowych. Ostatnia edycja biegu umożliwiła zebranie znacznej kwoty, którą przekazano podopiecznym Fundacji „Everest”. Podobnie przebiega współpraca z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która organizuje wydarzenie „RakReaton – biegasz, jeździsz, pomagasz!”

Dom Dziecka w Kartuzach i Szkoła dla niepełnosprawnych dzieci we Włocławku od wielu lat są wspierane przez ATMOMAT Szatkowski, Ryniec Spółka Jawna z Włocławka (http://atmomat.com.pl). Właściciele firmy bezustannie i z wielkim poświęceniem pomagają osobom poszkodowanym i będącym w trudnej sytuacji, w tym dzieciom.

AQUA S.A. z Bielska-Białej (www.aqua.com.pl) jest partnerem miejskiego Programu Rodzina Plus, skierowanego do rodzin wielodzietnych i zastępczych. W ramach programu Spółka przyznaje stypendia dla dzieci i młodzieży osiągających najlepsze wyniki w nauce. Ponadto stale zajmuje się edukacją ekologiczną dzieci w szkołach podstawowych z klas 1-3.

TROTON Sp. z o.o. z Ząbrowa (www.troton.com.pl) od lat angażuje się w rozwój i wsparcie społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci. Niedawno m.in. firma wsparła budowę świetlicy wiejskiej w Ząbrowie, działalność Ogniska Baletowego oraz Szkołę Muzyczną w Kołobrzegu.

Cementownia Warta S.A. z Trębaczewa (www.wartasa.com.pl) regularnie wspomaga Fundację na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego i realizowanego przez Fundację programu stypendialnego dla młodzieży uzdolnionej, lecz pozostającej w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki temu przeprowadzono już XXI edycji programu stypendialnego na stypendia pomostowe dla maturzystów, a także XXIV edycji Programu Stypendialnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Wieluńskiego – „Równe Szanse”.

Sanitex Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego (www.sanitex.com.pl) stale podejmuje działania na rzecz dzieci i młodzieży pokrzywdzonych przez los, m.in. w ramach szerokiej współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Pasterek Opatrzności Bożej. Oprócz stałej, świadczonej wiele lat pomocy materialnej czy rzeczowej (w postaci np. komputerów, pomocy naukowych, wyposażenia pomieszczeń sanitarnych), Właściciele firmy chętnie opiekowali się wychowankami z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt prowadzonej przez Zgromadzenie – młodzieżą pochodzącą z patologicznych rodzin, albo po prostu młodzieżą „trudną”. W okresie wakacyjnym Właściciele opiekowali się dziewczętami w wieku licealnym, umożliwiając im praktykę w firmie, dzięki czemu zapoznawały się z organizacją pracy i nabywały nowe umiejętności (w zakresie obiegu dokumentów, prowadzenia rozmów z kontrahentami, prowadzenia dziennika korespondencji, obsługi  ksero, faksu). Po pracy, Właściciele firmy Sanitex gościli podopieczne w swoim domu, gdzie uczyły się prowadzenia gospodarstwa domowego, uczestniczyły w codziennym życiu rodzinnym, a także korzystały z atrakcji zapewnianych przez gospodarzy w czasie wolnym.

TFP Sp. z o.o. z Dziećmierowa (www.tfp.com.pl) ma również otwarte serce na potrzeby dzieci i młodzieży i hojnie pomaga potrzebującym, najczęściej organizacjom, stowarzyszeniom i klubom sportowym działającym lokalnie na rzecz dzieci i młodzieży.

Z kolei Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa z Bydgoszczy (www.fordonskasm.pl) z udziałem pracowników spółdzielni oraz członków organów spółdzielni co roku organizuje pomoc dzieciom z Domu Małego Dziecka. Spółdzielnia udostępniła też duże mieszkanie dla dzieci z sierocińca jako mieszkanie treningowe. Młodzież pod nadzorem opiekunów mieszka w nim i uczy się samodzielnego życia.

ICT Poland Sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą (www.foxy.com.pl) regularnie realizuje różnorodne projekty skierowane do dzieci i młodzieży. Na przykład program „Kształtowanie Zwycięzców” dla młodzieży szkół średnich ma na celu rozwijanie talentów i przekazywanie młodym ludziom zwycięskich zachowań, aby byli w stanie wykorzystywać w pełni swoje umiejętności i odnajdywać drogę do osiągania sukcesów w życiu osobistym i w pracy. W ramach programu „Proponujemy i wybieramy Foxy Pomaga Dzieciom” pracownicy firmy zaproponowali lokalne instytucje, które szczególnie zasługują na pomoc, a następnie spośród nich wybrali trzy, którym przyznano dotacje ufundowane przez ICT Poland.

Tarczyński S.A. z Ujeźdźca Małego (https://tarczynski.pl) stale pomaga dzieciom i rodzinom, m.in. prowadzi liczne akcje charytatywne, wspierając potrzebujące rodziny, okoliczne sołectwa, gminy, domy kultury, domy dziecka, zakłady opiekuńczo – lecznicze oraz stowarzyszenia. Współpracuje też z okolicznymi szkołami oferując uczniom możliwość odbycia praktyk zawodowych oraz pracę dla absolwentów.

Przykłady działań Przedsiębiorstw Fair Play skierowanych na pomoc i wsparcie rodzin i dzieci można by mnożyć, dlatego zaprezentowaliśmy tylko kilka. Wielu przedsiębiorców nie upublicznia tego, co robią na rzecz dzieci i rodzin, uważają to za swoją powinność, traktują jako coś oczywistego. Zachęcamy do współpracy i poznania tych wspaniałych firm. Więcej informacji o programie i jego laureatach: www.fairplay.pl.

 

 

Powiązane wpisy

Skontaktuj się z naszym ekspertem
i poznaj szczegóły uczestnictwa w programie!

  Imię i nazwisko *
  Adres e-mail *
  Numer telefonu

  * Pola oznaczone gwiązdką są obowiązkowe.

  Instytucje wspierające
  Organizator i partnerzy

  Organizator Programu:
  Program afiliowany przy KIG:
  Patronat Honorowy nad Galą 26. edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play

  Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.